0 532 321 01 01 ict@ict.org.tr

Duyurular

Bozudere Kanyon Geçişi Ertelenmesi

Bozudere Kanyon Geçişi Ertelenmesi

Kabataş Lisesi KELDAK Canyoning ve ip iniş Eğitimi

Arkadaşlar ...! 21 Ekim 2019 Pazartesi günü, Kabataş Erkek Lisesinde, KELDAK Dağcılık Kulübü yönetici öğrencilerinin belirlediği, lise öğrencilerine ip iniş ve Canyoning eğitimi verilecektir.

Kıbrıs Kanyon Geçişi

4/10/2019 Cuma akşamı saat 21.00 da istanbul' dan çıktığımız yolda cumartesi sabahı elmalıda bir çorba molası verdikten  sonra sütleğene geçtik. Bize kaştan katılacak arkadaşımız ile buluştuktan sonra kanyon girişine geçip giyindik. Hava kapalıydı. Hava durumuna bakmıştık öğleden sonra saat 3-4 saatlerinde 0-6 mm yağmur geçişi olduğundan hava kapalı da olsa rahattık.

Araç Sorumlusu

Faaliyet sorumlusu yada sorumluları olduğu gibi, bizim bir araç sorumlusu kavrammımız var.  Araç Sorumlusunun en temel görevi, katılımcılar tarafından kiralanan, kulüp malzemelerinin dağıtımı ve etkinlik sonrasında geri alınması, ücretlerin toplanması. Bu görevi her etkinlikte farklı farklı arkadaşlar üstlenmeli. Böylelikle herkes fiyatlandırma standardımızı öğrenmiş olucak

Bilecik Abadiye Köyü İskemderin Kanyonu

Bilecik Abadiye köyü yakınlarında yer alan kanyonun adı 1/25000 ölçekli  haritalarda "İskemderin deresi "olarak geçmektedir. Bu sebeple kanyon  "İskemderin kanyonu " olarak adlandırılacaktır.

Sporcu lisans yenileme

Arkadaşlar ..! sporcu lisansını yenilemek ve yeni çıkarmak isteyen arkadaşlar için, daha önce duyuru yapmıştık. Listeye adını yazdıran arkadaşların lisansları yenilendi.Sporcu kimliklerini alabilirler

17 INTERNATIONAL CANYONING MEETING

Sevgili İCT takipçileri ...! 5 kişilik ekibimiz, 03-11 Ağustos Tarihleri arasında İtalya da 17.gerçekleşen Uluslararası Kanyon  toplantısında,  Brenve Canyon, Chalamy Canyon, Bouro Canyon, Clavalite Canyon, Pacoulla Canyon, Fer inferiore Canyon,  Chasten Canyon, Vallungo Canyon geçişlerini tamamlayarak Türkiye'ye dönmüşlerdir.  Arkadaşlarımıza İCT geçilmiş kanyon envanterine 8 yeni kanyon ekledikleri için teşekkür ediyoruz.

Vala Kanyonu Zeynep Yıldırım Kazası

Katılmış olduğu Valla kanyon etkinliği esnasında , yaşamış olduğu talihsiz bir kaza sonucu yaralanan  kanyon sporcusu arkadaşımız Zeynep Yıldırım'a İCT olarak acil şifalar diliyoruz ve en kısa zamanda iyileşerek tekrar aramızda görmeyi istiyoruz. 

17 INTERNATIONAL CANYONING MEETING

Sevgili İCT takipçileri ...! Yavuz HIRÇIN, Erdal YALÇIN, Adnan DİLEKÇİ, Asiye AYVAZ, Mahmut EROL un oluşturduğu 5 kişilik ekibimiz, 03-11 Ağustos Tarihleri arasında İtalya da 17.gerçekleşecek olan UluslararAsı Kanyon toplantısına katılmak için 01.08 Perşembe akşamı araçla yola çıkacaklardır. Bilginize..

1 Haftasonu 2 ayrı Kanyon Faaliyeti

Sevgili İCT takipçileri ...! 19-22 Temmuz 2019 Tarihleri arasında 1 yurt içi 1 yurdışı olmak üzere 2 ayrı kanyon faaliyeti düzenlenmiştir. 7 kişiden oluşan birinci ekibimiz, Safranboluda bulunan Yaci Kanyonunu geçmiş olup, 5 kişiden oluşan ikinci ekibimiz Yunanistan'ın Samothraki adasında bulunan en büyük iki kanyonu Gria Vathra ve Fonias'ı geçmişlerdir. İCT geçilmiş kanyon envanterine yurdışında 2 yeni kanyon daha ekledikleri için arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Adada toplam 10...
1 2