0 532 321 01 01 ict@ict.org.tr

Neden Doğa Sporları?

 • Özgüven ve Başarı
 • İçten Gelen Biliş
 • Güven ve Dostluk
 • Paylaşmak

Altınşehir Eski Taşocağı kayalıklarında ip inişi

Etkinlik No : 19047
Etkinlik Türü : İp iniş Eğitimi
Etkinlik Başlangıç Tarihi : 22.09.2019
Etkinlik Bitiş Tarihi : 22.09.2019
Etkinlik Süresi : Günübirlik
Faaliyet Sorumlusu : Erdal YALÇIN
Etkinlik Detayları

Bu hafta ki etkinliğimiz Altınşehir 'de bulunan taş ocağı. Burası Altınşehir 'de eski bir taşocağının yüksek kaya duvarıdır. Altınşehir 'de ki kayalıklar 60 mt nin üzerinde bir yüksekliğe sahip. Otobandan geçerken rahatlıkla görülebilirsiniz. Kesin yüksekliğini etkinlik sırasında kullanacağımız iplerle ölçeceğiz. Zaman kalırsa zipline hattıda kuracağız. Etkinliğimiz günü birlirk bir etkinliktir.

İki yıl önce planladığımız, hazırlıklarını yaptığımız ama etkinlik günü olumsuz hava koşulları sebebi ile gidemediğimiz, ileri bir tarihe ertelemek zorunda kaldığımız Altınşehir eski taşocaklarına tekrar gitmek üzere etkinliğimizi açmış bulunuyoruz. 60 metrenin üzerinde bir yüksekliğe sahip taşocağı kayalıkları deneyimli kanyon sporcularına göre bir etkinlik olup, hava koşullarının uygun olması ve İstanbul sınırları içinde ulaşımının kolaylığı sebebi ile ailesi ile gelmek isteyen katılımcılar için de uygundur. Seyirci olarak gelen misafirlerimiz  katılımcı değildir . Katılımcı iniş yapacak deneyimli arkadaşlarımızdır.

Altınşehir eski taşocağı kayalıklarının yüksekliğinin çok olması, aşağıdan emniyet alınamaması, yukarıdan aşağının görülememesi sebepleriyle etkinlik deneyimli sporcular içindir. Alan piknik için elverişli olduğu için aile katılımına uygundur. Deneyimli deneyimsiz hiç fark etmez, emniyet hattına girmeden, hiç kimse iniş istasyonuna gidemeyecek, iniş yapacak arkadaşlar, şahsi iniş ekipmanlarını kullanarak iniş yapacaklardır.

Müsait olan arkadaşımız aşağıya inenleri yukarıya getirmek için servis yapacak. İnişi, daha önce kanyon geçmiş, ip iniş deneyimi olan arkadaşlarımız yapabilecek. Kaya kenarına, emniyet hattına göbek bağıyla girmemiş hiç kimse sokulmayacak.

 • İnişlerin drone ile çekimi yapılacak ancak çekimi yapacak arkadaş tüm gün bizimle olamayacak. Her iniş için drone çekimi olamayacak. İniş Yapacak Sporcuların Kişisel Malzeme Listesi:
 1. ) İniş takımı (Dağcılık standartlarına göre üretilmiş kask, göbek bağı olan emniyet kemeri, Hms, Spider, eldiven)
 2. ) Hava koşullarını göz önünde bulundurarak giyecek seçimi yapmalısınız. Teknikleri uygularken yanınızda getirmeyi

Tavsiye ettiğimiz giyecekler, kaymayan rahat ayakkabı, teknikleri uygulamaya engel olmayacak eşorfman tarzı rahat giyecek. Altınşehir eski taşocağı kayalığında ki inişin bittiği alanda çalılıklar olabilme ihtimaline karşı kıyafetlerin uzun kollu ve paçalı olması tavsiye edilir.

 • Yiyecekler kişiseldir. Yanınızda getirebilir yada yoldan alışveriş yapabilirsiniz. Kendi arasında anlaşıp mangal yapacak olan olursa, salça olma ihtimalimiz yüksektir. 
 • Ulaşım için araç kiralanmayacak.Yakın olduğu için,şahsi araçlarımızla gideceğiz.
 • Şahsi araçlarıyla gelemeyecek katılımcılarımızı, organize edip, araçlarıyla geleceklerle götüreceğiz.
 • 22 Eylül Pazar Sabah 6:00 da yola çıkacağız. Aynı gün akşam hava kararmadan etkinliği sonlandırıp ekipmanları sökeceğiz.
 • Etkinlik ücreti 20 TL dir.

Kesin katılacakların önce siteye kayıt olmaları, daha sonra sayfanın sağındaki Etkinliğe Katıl butonundan kayıt olmaları gerekmektedir. 

Teknik malzemesi olmayan arkadaşlar kulüpten kiralayabilirler. İniş takımı 20._TL

Kendi isimlerini Katılımcı Listesine eklememiş olan arkadaşlarımızın etkinliğe gelmemelerini rica ediyoruz.

Daha fazla bilgi için Whatsapp butonuna   tıklayarak direkt iletişime geçebilirsiniz. ICT Canyoning Team tamamen gönüllü sporculardan oluşur. Ticari bir kuruluş değildir. Canyoning bizim tam zamanlı işimiz değildir. Bu sebepten anında dönüş olamadığında affınıza sığınıyoruz. En kısa sürede cevap verebilmek için gayret içerisindeyiz...

 
Harita
Foto Galeri
Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapın!

Hakan Şimşek

60 Metrelik kaya inişi bugüne kadar indiğim en yüksek inişti. Sanırım Türkmen şelalesinden daha yüksek. Drone çekimlerininde yapıldığı bu etkinliğe katılabildiğim için çok mutlu oldum. Teşekkürler ICT

7.10.2019