0 532 321 01 01 ict@ict.org.tr

Neden Doğa Sporları?

  • Özgüven ve Başarı
  • İçten Gelen Biliş
  • Güven ve Dostluk
  • Paylaşmak

Temel Sportif Kanyon Eğitimi

Etkinlik No : 20062
Etkinlik Türü : Temel Kanyon Eğitimi
Etkinlik Tarihi : 10.03.2020
Etkinlik Süresi : 4 Hafta
Faaliyet Sorumlusu : Erdal YALÇIN
Etkinlik Detayları

İCT Canyoning olarak, 2020 yılında, daha çok sporcunun güvenli bir şekilde kanyonları geçebilmesi için eğitimlere başlıyoruz. 10 Mart 2020 tarihinde, İstanbul Mecidiyeköy'de başlayacak temel kanyon eğitimlerimizde, kanyon içinde size gerekli olan eğitimleri alacaksınız. Hangi malzemeleri nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Tüm dünyada ki kanyon sporcuları ile eşit seviyede olmanızı sağlamak için hazırladığımız müfredatımız beş hafta sürecek. Haftaiçi teorik eğitimler, haftasonları ise pratik eğitimlerle yeni bir serüvene başlayacağız. Pratik eğitimleriz 5 hafta sürecek. Teorik etkinliklerimiz sitemizde duyuruldu. 

Son 4 yıldır İtalya'daki uluslararası kanyon festivaline katılarak, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen deneyimli kanyoncularla birlikte, kanyon geçişleri yapılmıştır. İtalya, İspanya, İsviçre, Fransa, Avusturya,Yunanistan'da kanyon geçişleri yaparak, kanyon tekniklerimizi dünya standardında günceledk.

Kanyon eğitimlerimizde işte bu tecrübelerimizi siz değerli katılımcılarımıza aktarmayı planlıyoruz. 5 Hafta, salı akşamları 20:00 ile 22:00 saatleri arasında olan teorik eğitimlerimizin toplam ücreti 50 TL'dir.  Pratik eğitimlerimizin neden ücretli olduğunu birkaç cümleyle anlatmaya çalışayım. Daha önceki deneyimlerden  gördüğümüz, para ödenmeyen şeyin değersiz olduğu. Eğitimler yarım bırakılıyor. Biz, gerçekten bu sporu yapmak isteyenlere emek harcayıp kaliteli sporcular yetiştirmek istiyoruz. Bu ücret pratik eğitimler içindir. Teorik, sahada yapılan eğitimler paylaşım usülüdür. Masrafı kişi başına böleriz.

Kanyon sporu ciddi bir spordur. Extrem bir spordur. Kondisyon ister. Ekipmanlarınızı doğru şekilde kullanmanız gerekir. Neyi nerede nasıl yapmamız gerektiğini öğrendikten sonra eğlence başlıyor. Sınırlı sayıda verilecek eğitimlerde ki yerinizi almak için siteye üye olup etkinliğe katıl butonunu tıklamanız yeterlidir. Kontenjan dolması durumunda yedeklere yazılabilirsiniz. Birileri mutlaka gelemeyecektir. O durumda sizi mutlaka ararız. 

Hadi 2020'de hayatına yeni bir spor kat...

 

Eğitim Programımız Teorik eğitimlerimizi hafta içi bir gün akşam iş çıkışı 2 saat olarak belirledik. Pratik eğitimler hafta sonları yapılacaktr. Hava durumuna göre değişiklik olabilir.

Teorik Eğitimler                                     Pratik Eğitimler:

10 Mart Salı Akşam 20:00 22:00            15 mart Pazar saha akalan    
17 mart Salı Akşam 20:00 22:00            10-11-12 Nisan Yarıkkaya    
24 mart Salı Akşam 20:00 22:00            19 Pazar nisanda rafting    
31 Mart Salı Akşam 20:00 22:00            10 Mayıs Pazar iskemderin    
7 nisan Salı Akşam 20:00 22:00            16 Mayıs Cumartesi Ayva ini  su uçtu

 

 

Harita
Yorumlar
Yorum yapmak için üye girişi yapın!

Faaliyete henüz yarum yapılmadı!